אחסון אתרים - כל הפתרונות העומדים לרשותכם

 

אחסון אתרים היא בעיה איתה צריך להתמודד כל מי שבונה אתר ורוצה להעלותו לרשת. יש כיום מבחר אופציות עבור אחסון אתרים ברשת בעיקר כאשר מדובר על אתרים ביתיים קטנים, בעלי נפח נמוך (שכן אחסון אתרים על גבי שרת מתבצע באופן הבא: ככל שלאתר יש נפח מצוצמצם יותר, כלומר ככל שהאתר הוא יותר קטן, מכיל פחות תמונות, ארכיונים, קבצי וידיאו ושמע ועוד, כך יותר פשוט לאחסן אותו ולכן יותר זול).

 

אחסון אתרים תמורת דמי אחסון יומיים:

ישנן חברות רבות הן ישראליות והן חברות במדינות שונות אשר מעמידות לרשותכם את המודל של אחסון אתרים דרכם, כולל מקום על השרת, גישה לאינטרנט עם תחזוקה ותמיכה. מודל זה הוא מודל סטנדרתי של אחסון אתרים תמורת דמי אחסון יומיים "כמו דמי שכירות" עבור כל יום בו האתר ממוקם על גבי השרת. רוב החברות אשר מציעות לכם אחסון אתרים במודל זה מתחייבות לאיכות הגבוהה ביותר של תמיכה טכנית סביב השעון וכמו כן, אם תחפשו כעת חברות אחסון אתרים באינטרנט תגלו שרוב החברות אף מעניקות לכם דומיין (כתובת אינטרנט) בחינם לשנה (שרק כתובת זו עולה בסביבות ה-20$ בשנה). דמי האחסון תלויים בנפח האתר וככל שלאתר יש נפח גדול יותר כך הוא תופס מקום רב יותר על השרת ודורש יותר תחזוקה לכן אתר מאסיבי יעלה יותר לאחסון מאשר אתר סטנדרטי. לכן, מודל זה של אחסון תמורת תשלום יומי הוא משתלם כאשר מדובר על אחזקת אתרי בית קטנים, סטנדרטיים, בעלי נפח ממוצע ומטה.


אחסון אתרים - רכישת שרת ותחזוקתו בחוות שרתים:

יש חברות המחזיקות רשת אתרים / פורטלים כתבים, אתרים חדשותיים או אתרי תוכן שונים, המתעדכנים על בסיס יומי, אתרים אליהם מתווספים תכנים כבדים כגון: כתבות רבות, תמונות, איורים, משחקי מחשב, קבצי וידיאו, קבצי שמע ועוד. עבורם, אחסון אתרים על פי המודל של שכירות יומית זה כבר סיפור מאוד יקר. לכן, עבור חברות מסוג זה לעיתים משתלם לרכוש שרת ולתחזק שרת פרטי בתוך חוות שרתים או בחברה עצמה.


אחסון אתרים תמורת קמפיין של גוגל:

יש אופציה לעבוד על פי המודל של אחסון אתרים בחינם, ללא כל תשלום וכולל לעיתים שימוש בדומיין בחינם לשנה! וכל זאת בתמורה להקצאת שטח חסות לפרסום של מנוע החיפוש גוגל. לגוגל יש פרסומות שלו שבו הוא מפנה אנשים למידע פרסומי בהתאם לנושאים אותם הלקוח / הגולש מחפש. לקמפיין הזה קוראים גוגל-אד-סנס והוא מודל מאוד נפוץ. מי שמוכן לעבוד בשיטה הזו נהנה מאחסון חינם תמורת הקצאת שטח פרסום קטן באתרו.


אחסון אתרים בחינם בתיקיית FTP:

אחסון אתרים בחינם! ללא פרסומות, ללא חסויות, ללא דמי תשלום, מבלי לדאוג לנפח האתר ומבלי לפחד לשלם תמורת תכנים שמכבידים על השרת  -  היא הדרך של אחסון אתרים שלמים על גבי תיקיות FTP  כלומר במקום אחסון האתר על גבי שרת שמחובר לרשת, האתרים מאוחסנים על גבי תיקיות בתוך הרשת.